9 Şubat 2014 Pazar

ex'den nasıl next olur görelim

merhaba sevgili dostum, buralara kadar geldiğin için sana teşekkür etmek isterim. hoş geldin ve merhaba. şimdi öncelikle başlığa aldanma, çünkü eski sevgiliye geri dönme ile ilgili bir yazı değil bu, zira ex'den next olmaz bunu sen de biliyorsun. her neyse hazırsan başlıyoruz.

biri bana ''eski sevgilinin tıpkı sana benzeyen biriyle ilişkiye
başlaması''nın mantığını açıklayabilir mi? zira bu saçma konu hakkında düşünmek bile istemiyorum. ister inan ister inanma, bu konuda duyduklarımı anlatsam şaşkınlıktan küçük büyük tüm dillerini yutup, bildiğin tüm dilleri unutup bilmediğin dilleri su gibi konuşursun! hayır, algıda seçicilik yaptığımdan filan değil, aksine, hiç ummadığım zamanlarda bu saçmalık karşıma çıkıp duruyor. yalnız benim başıma gelse iyi, etrafımdan ve arkadaşlarımdan duyduklarım da eklenince tamam dedim, bence evrende böyle bir kural var. durumun ne kadar saçma göründüğünün farkındayım ve evet hiç mantıklı durmuyor ama gerçek ve maalesef var.

bir düşününce, bir insanın zevki zaman içerisinde pek az değişir. yani sonuçta geçen sene brokoli sevmiyorsan bu sene de sevmezsin işte. böyledir genelde. ya da ne bileyim normalde kumrallar sana çekici gelirken ertesi hafta kirpiklerine kadar sarı birine tutulmazsın değil mi? işte bahsettiğim de tam olarak buydu. iyi de, zevklerimiz bu kadar az değişiyor diye de her şeyiyle eski sevgilimizin tek yumurta ikizi gibi birine aşık olmak da nedir! saçmalık! valla da billa da saçmalık!

bilirsin, hayatına devam ediyorsundur ve gayet sıradan bir zamanda çat diye eski sevgilinin yeni sevgilisini ''tanıyor olabileceklerin'' arasında görürsün. ne alaka ya? nerden tanıycam o kızı be! ki ortak arkadaşımız bile yok! saçmalık! ve gelelim meselenin özüne. madem ekranıma kadar geldi, bir bakayım nasıl biri dersin. aman Tanrım! bu kız benim yıllardır kayıp olan kız kardeşim! nasıl ya? aynı üniversitede okumuşuz, aynı sitede oturmuşuz ve hayır.. kabul etmek istemesem de tiplerimiz bile benziyor! bi dk bi dk.. biri beni çimdikleyebilir mi? tüm bunlar gerçek mi?

iyi de, bu adam bunu neden yapmış olabilir ki?

1. adam aynı tip kızlardan hoşlanıyor. şey.. evet. yalnızca tip olarak değil sanırım aynı özelliklere sahip kızlardan da hoşlanıyor.

2. adam bariz seni unutamamış işte! başka nasıl bir açıklaması olabilir ki? iyi de, koskoca evrende, hadi evreni geçtim koskoca Dünya'da, tamam tamam daraltalım koskoca aynı ülkede ve hatta koskoca aynı şehirde neredeyse senin ikizin olan bir kızı nasıl buldu! yoo dostum bunu hiç bir zaman anlayamıycam.

3. bence adam bir dedektif! evet evet yanılıyor olamam! yoksa didik didik aramazsa nasıl bulacak aynı kızı dostum?

4. kesinlikle gidip normal, sıradan bir kızı bulup tüm ameliyat masraflarını filan karşılayıp sana benzetmeye çalıştı! diğer özellikler, yani aynı okul aynı site aynı müzik tarzı filan da.. şey.. evet bu biraz zaman alabilecek bir şey belki ama imkansız da değil. elbette kimse bize (yani kendimize işte) benzeyemez, hepimiz baya farklıyız ve birinin tıpatıp bize benzemesi imkansız tabi ama baya bi uğraşınca yapabilecek psikopat bir adam var karşımızda. artık gözü nasıl dönmüşse..

5. belki de seni çoktan unuttu ve karşısına tesadüfen sana benzeyen biri çıktı. olamaz mı? gayet tabii olabilir.

şimdiiii, sebepleri de saydığımıza göre gelelim böylesi saçma bir tesadüfün ne gibi sonuçlar doğurabileceğine. bi kere bundan adım gibi eminim ki adam bir hatta bir kaç kez kıza senin adınla seslenecek. kesin! hmm başka.. mesela müzik tarzlarınız aynı, adam mesela X grubunun fanı diyelim, kız da öyle (tesadüfe bak ki senin gibi). heh işte bir gün o grubun lafı geçince ve kızla konuşurken kesinlikle aklına sen geleceksin. ya da konserlerine gidince. düşünsene senin ve onun ortak noktalarınızdan biriydi, nasıl da bayılırdınız ikiniz de o gruba. ne vardı başka.. tabi ya kız da seninle aynı sitede oturuyor. ya en saçma benzerlik de bu bence. ya hadi tipe, okula, müzik tarzına filan eyvallah da eski sevgilinle aynı sitede oturan kızı nasıl buldun yahu! kızı eve bırakıcak mesela, aklına senin gelme olasılığın % 1500. hatta her an seninle karşılaşmaktan çekinecek. aslında içten içe bunu deli gibi isteyecek ama seni görürse kendi aptallığını ve yaptığı hatayı anlayacağından ve anlamak istemediğinden seni görmemek için dualar edecek, hatta kızı aceleyle eve bırakmak isteyecek. ee naparsın sonunu düşünmezsen kahraman olamazsın dimi?

aslında baya böyle sonuçlar doğuracak bu saçma tesadüf ama aklıma gelenlerden sonuncusu ve belki de en.. nasıl desem.. böyle iç tırmalayıcı olanı şu olacak.. kıza her baktığında seni görecek. düşünsene bu kız sana benziyor dostum. adamın canı yanacak, mutlaka yanacak. düşünsene seninle artık imkansız olduğundan, sana benzeyen biriyle olduğu her an sanki onun değil yine eskisi gibi senin sevgilinmiş gibi hissedecek. bundan emin olabilirsin.

ps. istediği kadar bize benzeyen birini bulsunlar, büyük düşünür ünlü filozof Serdar Ortaç'ın da dediği gibi ''Benim gibi olmayacak''

ve onlara her baktıklarında, ellerinden her tuttuklarında ve onları her öptüklerinde canları yansın inşallah. pislik eski sevgililer!

1 yorum:

  1. slmlar , basliklarin yazi stilini ogrenebilirmiyim

    YanıtlaSil