25 Mart 2014 Salı

hayat bazen...

hayat bazen, daha önce yalnızca bedenini ifşa ederek kendini metalaştırmış salak hatunların ''artık işimle anılmak istiyorum'' demesi kadar saçma. ve hayat bazen, tüm kalbiyle gerçek aşkı arayan günümüz erkeklerinin 7/24 ''ilişki milişki bana göre değil abi yeaa'' demesi kadar saçma.

hayat bazen, 20 dk boyunca beklediğin metrobüsün dolu gelmesi, üstüne üstlük içinden ''ya bi durun ya, ya bi çekilin ya!'' diye durduk yere atarlanan insanların inmesi kadar saçma.

hayat bazen,''ulan bi tadını çıkaramadık ne çabuk geçti şu üniversite yılları'' diye iç geçirirken, ''yok be iyi ki bitti salla ya kim çekicekti şimdi vizeydi finaldi'' demek kadar saçma. hayat bazen, gereksiz yere insanların tribini çekmek kadar saçma.

hayat, bazen yalnızca uyumak, hiç uyanmadan uyumak, sonra uyanıp şu hayatta uyumaktan başka her şeyin anlamsız kalması kadar saçma. her şeyin düpedüz boş, bomboş olması, ama dışarıda koca bir hayat olduğu ve senin de bir şeyler yapman gerektiği, aslında umut olduğu, aslında hep umut olması gibi saçma. hayat terkedip gitmek isteyecek kadar yorulmak, sonra yeniden ve yeniden başlamak kadar saçma.

hayat, dünyada aşk diye bir şey olmadığı ve sevginin de öyle çok da değer görmediği günümüz aptal hayatı kadar saçma. değer vermenin saçmalık olduğuna inanan koca bir dünya kadar ve yalnızlığın hem elzem hem de aptallık olduğuna inanmak kadar saçma.

ve hayat, tam da her şeyden vazgeçmişken yeniden bir şeylere inanmana sebep olan şeyler ya da insanlar kadar saçma. ya da tam tersi. en inanacak kadar gönlünü açtığında ortada inanacağın hiç bir şeyin olmaması kadar saçma.

hayat, yaşın geçerken hala bir çocuk olduğuna inanırken sana artık koca bir yetişkin olduğunu hatırlatan, erken çıkmış ya da belki çoktan zamanı gelmiş saçındaki beyazlar kadar saçma. kır saçlı küçük bir kız çocuğu/oğlan çocuğu olma tuhaflığı kısaca. baksana, hayat hem de nasıl saçma!

ve hayat en çok da, yıllar geçip giderken hem pişmanlıkların, öfkelerin, ukdelerin olması, hem de iyi ki demen kadar saçma.

hayat bazen, en saçma şeylerden bile daha saçma.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder